Kemer Balayı Otelleri

Balayı tatili için yer ayırtmak isteyen çiftlere cazip bir teklif: Kemer. Her kıyısından, her koyundan denize girilebilen bu tatil beldesi tam da balayınızı geçirmek istediğiniz yer!

kemer balayı otelleri1910’lu yıllarda Kemer Eski Köy olarak biliniyordu. Dağlardan gelen seller sonucu oluşan bir göl ve bataklık yeriydi. Köyün halkı bu sellerden korunmak için 23 km uzunluğunda bir taş duvar ördüler. Bu duvarın inşasından sonra köy halkı buraya Kemer demeye başladı. 1980’lere kadar köy özelliğini korudu ama ondan sonra yatırımların yapılması ve tesislerin kurulmasıyla Türkiye turizminini en hareketli ve önemli merkezlerinden biri haline geldi. 1960’lı yıllara kadar sadece denizle ulaşım sağlanabilirken karayollarının yapılmasıyla Kemer’e ulaşmak günümüzde gayet rahat.

Kemer, yemyeşil bir doğa ve masmavi bir denize sahip. Ayrıntılara ve hizmet kalitesine önem veren Kemer otelleri bu doğal cennetin içinde tatilcilere sayısız imkanlar sunuyor. Adrasan ve Olimpos en ünlü bölgelerindendir. Adrasan’da deniz o kadar berraktır ki denizin 30 metre dibini görebilirsiniz. Adrasan derin dalış için de ideal bir yerdir. Olimpos ise tatilde yürüyüş ve kamp yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Kemer, MÖ 690’a kadar giden geçmişiyle antik kent ve tarihi eserler yönünden de zengindir, kültür turlarına uygundur. Yüksek yerlerde safari turlarına katılmak da mümkün.

Kemer’e gittiğinizde romantik balayı tatilinde otelinizin dışında doğal ve tarihi mekanları gezmek isterseniz size birkaç öneri sunalım: Likya’nın bir şehri ve Kemer’in antik ismi olan Idryos, Phaselis Antik Kenti, Olympos Antik Kenti, metan gibi doğal gaz kaynağı olan ve ateşi hiç sönmeyen Yanartaş (Chimera), Adrasan, derin dalışın favori bölgelerinden olan ve birçok balık türüne ev sahipliği yapan Üç Adalar, İkiz Kayalar, Ekopark, Ulupınar ve üç Selçuklu av köşkünden biri olan Selçuklu Av Köşkü. Bu saydığımız yerler dışında mağaraları, örneğin Beldibi Mağarası’nı da ziyaret edebilir, Toros dağlarının tertemiz havasını soluyabilirsiniz.

Kemer Balayı Tatili

Balayı otelleri yeni evli çiftlere başbaşa güzel vakit geçirecekleri ortamı sunmayı hedefler. Kemer balayı otelleri balayınız için size birçok alternatif sunarlar. Marina ve 52 km’lik sahil şeridi boyunca Mavi Bayraklı olan Kemer, deniz keyfi yaşamak isteyen çiftler için çok şey vaat ediyor.

Erken rezervasyonda ya da 7 gün ve üzerindeki rezervasyonlarınızda gidiş dönüş otobüs biletiniz de kemer balayı paketleri kapsamında olabilir. Kampanyaları yakından takip ederseniz balayınız için mükemmel bir plan yapabilirsiniz. Erken rezervasyonu kaçırırsanız veya 7 gün kalacak kadar vaktiniz yoksa Kemer otelleri arasından size hitap edecek seçenekleri elbet bulacaksınız. Kemer’e gerek kendi aracınızla gerekse bir turizm şirketinin otobüsüyle rahatça ulaşabilirsiniz. Arkanıza yaslanıp hoşunuza giden otele tıklamanız yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir